Szkolenia

0-ATPL(A)

Program szkolenia dla osób, które marzą o zawodzie pilota i chcą w przyszłości zasiąść za sterami samolotu pasażerskiego. Jest to oferta najczęściej wybierana przez uczniów naszej akademii i sprawia, że wielu z naszych absolwentów znalazło zatrudnienie w liniach lotniczych, w tym w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Informacje ogólne W trakcie szkolenia uczestnik już od samego ...

FI(A)

Uzyskanie uprawnień FI(A) umożliwia wykonywanie pracy zarobkowej jako instruktor samolotowy i tym samym zdobywanie kolejnego doświadczenia w karierze lotniczej, które jest bardzo doceniane wśród przewoźników lotniczych.

PPL(A)

Licencja PPL(A) to pierwszy krok w lotniczej karierze. Dzięki niej będziesz mógł samodzielnie zasiąść za ste-rami samolotu w lotach niekomercyjnych.

CPL(A)

Licencja CPL(A) to kolejny krok na drodze do zawodowego latania. Dzięki niej będziesz mógł pełnić funkcję dowódcy statku powietrznego lub drugiego pilota w zarobkowym przewozie lotniczym.

ATPL(A) 100KSA

Licencja pilota liniowego jest licencją uprawniającą do podjęcia pracy w każdej linii lotniczej, a zarazem ostatnim etapem w procesie licencjonowania przyszłego pilota.

VFR NOC

Dzięki uprawnieniu do wykonywania lotów nocnych zbliżający się zachód słońca przestanie oznaczać konieczność lądowania. Teraz będziesz mógł odbywać swoje lotnicze podróże również w nocy!

IR/ME

Uprawnienie umożliwiające wykonywanie lotów w samolocie wielosilnikowym według wskazań przyrządów.

MEP(L)

Uprawnienie umożliwiające loty w samolotach wielosilnikowych tłokowych. Po jego zdobyciu można przejść do szkolenia CPL(A) zgodnie z programem w LOT Flight Academy.

MCC

Szkolenie MCC to jedno z ostatnich szkoleń na drodze do wymarzonej pracy pilota liniowego. W trakcie wykładów oraz ćwiczeń symulatorowych nauczysz się jak efektywnie współpracować w załodze wieloosobowej.

JOC

W trakcie szkolenia JOC poznasz podstawy wykonywania lotów na samolotach odrzutowych. Kompetencje z tego zakresu są obecnie jednym z rekrutacyjnych wymogów w większości linii lotniczych.

Refreshment

Jeżeli stoisz przed wyzwaniem, jakim jest rekrutacja do linii lotniczej, lub miałeś przerwę w lotach według wskazań przyrządów i chcesz podnieść kompetencje w zakresie współpracy w załodze wieloosobowej, zapraszamy!

Be a pilot for a day

Zostać pilotem to jedno z najbardziej śmiałych marzeń naszego dzieciństwa. Teraz masz szansę sprawić, że staną się rzeczywistością. Weź stery w swoje ręce!

Aviation English

Uzyskaj najwyższą Ocenę Biegłości Językowej wg ICAO na egzaminie z lotniczego języka angielskiego.