Szkolenia

Szkolenie 0-ATPL(A)

Program szkolenia dla osób, które marzą o zawodzie pilota i chcą w przyszłości zasiąść za sterami samolotu pasażerskiego. Jest to oferta najczęściej wybierana przez uczniów naszej Akademii i sprawia, że wielu z naszych absolwentów znalazło zatrudnienie w liniach lotniczych, w tym w Polskich Liniach Lotniczych LOT. Informacje ogólne W trakcie szkolenia uczestnik już od samego ...

Licencja PPL(A)

Licencja PPL(A) to pierwszy krok w lotniczej karierze. Dzięki niej będziesz mógł samodzielnie zasiąść za ste-rami samolotu w lotach niekomercyjnych.

Szkolenie VFR NOC

Dzięki uprawnieniu do wykonywania lotów nocnych zbliżający się zachód słońca przestanie oznaczać konieczność lądowania. Teraz będziesz mógł odbywać swoje lotnicze podróże również w nocy!

Szkolenie 100KSA ATPL(A)

Licencja pilota liniowego ATPL(A) jest licencją uprawniającą do podjęcia pracy w każdej linii lotniczej, a zarazem ostatnim etapem w procesie licencjonowania przyszłego pilota.

Szkolenie MEP(L)

Uprawnienie umożliwiające loty w samolotach wielosilnikowych tłokowych. Po jego zdobyciu można przejść do szkolenia CPL(A) zgodnie z programem w LOT Flight Academy.

Szkolenie CPL(A)

Licencja CPL(A) to kolejny krok na drodze do zawodowego latania. Dzięki niej będziesz mógł pełnić funkcję dowódcy statku powietrznego lub drugiego pilota w zarobkowym przewozie lotniczym.

IR/ME

Uprawnienie umożliwiające wykonywanie lotów w samolocie wielosilnikowym według wskazań przyrządów.

Szkolenie MCC

Szkolenie MCC to jedno z ostatnich szkoleń na drodze do wymarzonej pracy pilota liniowego. W trakcie wykładów oraz ćwiczeń symulatorowych nauczysz się jak efektywnie współpracować w załodze wieloosobowej.

Szkolenie JOC

W trakcie szkolenia JOC poznasz podstawy wykonywania lotów na samolotach odrzutowych. Kompetencje z tego zakresu są obecnie jednym z rekrutacyjnych wymogów w większości linii lotniczych.

Szkolenie UPRT

UPRT – zapobieganie i wyprowadzanie samolotu z sytuacji krytycznych ( Upset Prevention and Recovery Training)

Refreshment

Jeżeli stoisz przed wyzwaniem, jakim jest rekrutacja do linii lotniczej, lub miałeś przerwę w lotach według wskazań przyrządów i chcesz podnieść kompetencje w zakresie współpracy w załodze wieloosobowej, zapraszamy!

Szkolenie FI(A)

Uzyskanie uprawnień FI(A) umożliwia wykonywanie pracy zarobkowej jako instruktor samolotowy i tym samym zdobywanie kolejnego doświadczenia w karierze lotniczej, które jest bardzo doceniane wśród przewoźników lotniczych.

Be a pilot for a day

Zostać pilotem to jedno z najbardziej śmiałych marzeń naszego dzieciństwa. Teraz masz szansę sprawić, że staną się rzeczywistością. Weź stery w swoje ręce!

Lot zapoznawczy

Jeżeli zastanawiasz się, czy zawód pilota jest dla Ciebie i czy w ogóle poradzisz sobie na etapie szkolenia, to lot zapoznawczy jest właśnie dla Ciebie! Daje on możliwość podjęcia świadomej decyzji i upewnienia się, że wybrany kierunek kształcenia jest tym właściwym. W trakcie lotu masz okazję samodzielnie pilotować samolot i wykonywać podstawowe manewry pod okiem ...

Ocena predyspozycji do pracy pilota

Marząc o zawodzie pilota, oprócz kryteriów oczywistych takich jak wiedza, umiejętności pilotażowe czy posiadanie wymaganych uprawnień, ważne są predyspozycje indywidualne do wykonywania tego zawodu. Ze względu na swoją specyfikę i zakres, szkolenie pilotów na różnych szczeblach koncentruje się głównie na zdobywaniu wymaganej wiedzy i umiejętności.   Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, ale przede wszystkim myśląc o ...

Pokonaj lęk przed lataniem

Informacje ogólne Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia w obszarze lotnictwa cywilnego i psychologii stworzyliśmy unikalny program dla wszystkich, którzy zmagają się z lękiem przed lataniem. Zaprojektowaliśmy go z myślą o pracy indywidualnej, całość zaplanowana jest na 4 godziny. Na życzenie możemy jednak zorganizować go w formie grupowej jako spotkanie całodniowe.   Terminy – termin ustalany ...