Pokonaj lęk przed lataniem

Informacje ogólne

Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia w obszarze lotnictwa cywilnego i psychologii stworzyliśmy unikalny program dla wszystkich, którzy zmagają się z lękiem przed lataniem.

Zaprojektowaliśmy go z myślą o pracy indywidualnej, całość zaplanowana jest na 4 godziny. Na życzenie możemy jednak zorganizować go w formie grupowej jako spotkanie całodniowe.

 

Terminy

– termin ustalany jest indywidualnie. Nasz program wykorzystuje sprawdzone techniki i wierzymy, że jesteśmy w stanie pomóc każdemu pokonać jego obawy. Chcielibyśmy poznać i zrozumieć Twoje potrzeby, by jak najlepiej dostosować program do Twoich wymagań, dlatego przed spotkaniem skontaktujemy się z Tobą.

Nasz program podzielony jest na dwie części:

 

Część 1

 

Zaczynamy od spotkania z psychologiem transportu i psychoterapeutą, podczas którego omówione zostaną mechanizmy lęku oraz sposób, w jaki wpływa on na Ciebie. Popracujemy nad przekonaniami, które go podtrzymują, oraz sposobami radzenia sobie przed wylotem oraz w czasie podróży lotniczej. Najważniejszym elementem tego spotkania jest jednak poznanie najskuteczniejszych narzędzi pomocnych w sytuacjach lękotwórczych. Bazujemy nad technikach zaczerpniętych z terapii poznawczo-behawioralnej, które pomogą Ci zmienić dotychczasowe mechanizmy reagowania.

Program oparty jest na wynikach badań naukowych (Evidence-Based Practice), korzystamy z różnych narzędzi i protokołów pracy terapeutycznej, ponieważ wiemy, że nie wszystkie techniki działają na każdego. Najważniejsze jest, aby pomóc Ci odkryć takie, które działają dla Ciebie i pomogą pokonać lęk przed lataniem.

 

Część 2

 

Następnie spotkasz się z jednym z naszych pilotów instruktorów, na co dzień pracującym w liniach lotniczych, który zaprosi Cię na lot w symulatorze samolotu Boeing 737. To unikalna szansa, aby zrozumieć latanie z perspektywy prawdziwego eksperta w swojej dziedzinie.

Symulator 737 MAX

Wiemy, że tylko wiedza daje zrozumienie, a ono zwiększa poczucie kontroli. Gdy zrozumiesz pewne procesy, lęk nie będzie miał już nad Tobą kontroli. Będziesz miał możliwość zobaczyć, jak wygląda praca w kokpicie, staniesz się na chwilę członkiem załogi, otrzymasz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania odnośnie bezpieczeństwa, a także przećwiczysz techniki radzenia sobie z lękiem w realistycznych warunkach.

Zwykle najbardziej boimy się rzeczy, których nie rozumiemy – zatem wierzymy, że dzięki takiemu doświadczeniu będziesz mógł spojrzeć na latanie z nieco innej perspektywy.

 

Poniżej przykłady tematów poruszanych podczas spotkania:

  • Jak działa samolot?
  • Czym jest turbulencja – czy jest całkowicie bezpieczna?
  • Na czym polega szkolenie pilotów?
  • Skąd biorą się te wszystkie dziwne odgłosy na pokładzie? Omówienie faz lotu z pełnym wyjaśnieniem dźwięków i odczuć
  • Co robią piloci w sytuacji usterki, na przykład gdyby doszło do awarii silnika?
  • Dlaczego w lotnictwie jest tyle procedur? Czy procedury mogą wpłynąć na nasze poczucie bezpieczeństwa?

 

Już dziś zapisz się i pokonaj lęk przed lataniem!

 

Czas trwania – 4 h:

  • 2 h spotkanie z psychologiem transportu i psychoterapeutą
  • 2 h sesji w symulatorze Boeing 737 pod okiem pilota PLL LOT

 

Szkolenie przeprowadzane jest w języku polskim.

 

Oferta szkolenia prowadzonego w języku angielskim, dostępna tutaj.

Lokalizacja

LOT Flight Academy
Jutrzenki 99/101 , budynek D3
02-231 Warszawa

Cena

1 750 zł brutto

Masz pytania?

+48 536 364 354