Szkolenie 100KSA ATPL(A) jest skierowane do osób, które posiadają licencję pilota turystycznego PPL(A) i chcą kontynuować szkolenie do uprawnień zawodowych ATPL(A), a następnie aplikować do linii lotniczej. Pod okiem naszych wykwalifikowanych wykładowców, instruktorów i pilotów zdobędą niezbędną wiedzę i umiejętności, które bezpośrednio przełożą się na dalszy rozwój lotniczej kariery.
Informacje ogólne
Szkolenie jest dostosowane do nowej formuły oceny 100KSA (Knowledge, Skills, Attitude – Wiedza, Umiejętności, Postawa). Wprowadzone zmiany mają na celu rozszerzenie kluczowych kompetencji pilota i podejmowania przez niego świadomych decyzji już na etapie szkolenia teoretycznego, a następnie podczas praktyki. Umiejętności te koncentrują się na zastosowaniu pozyskanej wiedzy na wielu poziomach jednocześnie. Zmiany w podejściu do szkolenia mają na celu przygotowanie kandydata do zawodu pilota a przyszłemu pracodawcy możliwość rzetelnej oceny na etapie rekrutacji.
Jako jedyny ośrodek w Polsce oferujemy najbardziej rozbudowany program szkolenia teoretycznego ATPL(A), który składa się z:
- Podręczniki dostępne przez 3 lata
- Zaświadczenia cząstkowe, które umożliwiają zdawanie egzaminów w ULC w czasie szkolenia
- Psychologiczny test predyspozycji
- Profesjonalne przygotowanie do rekrutacji i pracy w linii lotniczej
- Sesja w symulatorze
- Profesjonalne materiały dydaktyczne
- Dostęp do platformy e-learningowej
- Zajęcia prowadzone przez doświadczonych wykładowców, czynnych pilotów liniowych,
- Rozszerzone zajęcia z przedmiotów przydatnych w codziennym lataniu – wyważania, planowania lotu i procedur operacyjnych, prowadzone przez specjalistów odpowiadających m.in. za operacje B787
Szkolenie teoretyczne ATPL(A)
Stacjonarnie/Online oraz samokształcenie (e-learning)
Łącznie 650 godzin, z czego 130 godziny zajęć stacjonarnych w postaci wykładów i konsultacji, skupionych na najważniejszych zagadnieniach z każdego przedmiotu:
- Prawo lotnicze oraz procedury kontroli ruchu lotniczego
- Ogólna wiedza o statku powietrznym: konstrukcja płatowca i systemy, instalacja elektryczna, zespół napędowy i wyposażenie awaryjne
- Ogólna wiedza o statku powietrznym: oprzyrządowanie
- Wykonanie i planowanie lotu
- Masa i wyważenie
- Osiągi
- Planowanie lotu i monitorowanie lotu
- Człowiek – możliwości i ograniczenia
- Meteorologia
- Nawigacja
- Radionawigacja
- Procedury operacyjne
- Zasady lotu
- Łączność